Botoks, Clostridium Botulinum adı verilen bir bakteriden elde edilen bir ilaçtır. Tıpta farklı alanlarda (fizik tedavi, göz ve nörolojik hastalıklar) kullanılmaktadır. Estetik dermatolojide ise yüzde bulunan ve mimiklere bağlı oluşan kırışıklıkların tedavisinde uygulanmaktadır. Botoks uygulamaları kas içine yapılmaktır. Botoks, kaslarda geçici bir süreyle gevşemeye neden olur. Kaslarda kasılma olmayınca mimiğe bağlı kırışıklıklar oluşmaz ya da kırışıklığın oluşması engellenir.

Özellikle alın, göz kenarı, kaş çatma çizgisi, boyundaki ve diğer çizgilerde kullanılması sonucu kırışıklıkların açılmasında, büyük bir başarı sağlar. Yapılan uygulamayı takiben 3.gün etkileri başlar 15. gün net etkisini gösterir.4-6. Aydan sonra uygulama tekrarlanabilir.

Uygulama Alanları:

  1. Kaş Arası Uygulaması
  2. Alın Uygulaması
  3. Göz Kenarı Uygulaması
  4. Ağız Çevresi
  5.  Çene Uygulaması
  6.  Boyun Uygulamaları

Ayrıca klasik kullanım alanlarının yanında, son zamanlarda uygun dozlarda, boyun, dudak üstü, dekolte ve yanak bölgesinde ki ince kırışıklıklara ve burun ucunu kaldırmak için de uygulanmaktadır.

ÖNEMLİ: Bu web sitesindeki içerikler tamamiyle bilgilendirme amaçlıdır. Gerçek doktor kontrolünün ve muayenesinin yerini tutamaz. Bu sitedeki bilgilerin hekim kontrolü olmaksızın uygulanması durumunda oluşabilecek her tür şikayet ve durumdan, Uz. Dr. Gökçen Alyamaç sorumlu tutulamaz. En doğru teşhis için lütfen doktorunuza başvurunuz.

Copyright 2016 UZ.DR. GÖKÇEN ALYAMAÇ Tüm hakları saklıdır.