Dermaroller elle tutulan bir kabzası ve bunun ucunda içinde çok sayıda, son derece ince paslanmaz çelikten olan iğnelerle çevrelenmiş silindir şeklinde bir alettir. Dermaroller tedavisi, “mesoroller, mikroiğne tedavisi veya kollojen indüksiyon tedavisi” gibi çeşitli isimlerle de bilinmektedir.

Dermaroller cilt üzerinde minik yaralar açar ve iğneleme sayesinde deri üzerinde ufacık iğne ucu büyüklüğünde kanamalar olur. Bu sayede uyarılan yara iyileşme mekanizması ile cilt üzerinde esnekliği ve gerginliği sağlayan büyüme faktörleri ortaya çıkarlar. Böylece ciltte nemlenme, dolgunluk, esneklik ve parlaklık sağlanmış olur.

Tedavi öncesinde anestezik kremler sürülür. Dermaroller işlemi iz bırakmadan 1-3 günde iyileşir. Dermaroller ile tedavide arzu edilir etki oluşması için 4-6 hafta aralıklarla ve çok sayıda iğnelemeye ihtiyaç vardır. Dermaroller tedavisi mezoterapi ve PRP tedavisi ile birlikte uygulanabilir.

ÖNEMLİ: Bu web sitesindeki içerikler tamamiyle bilgilendirme amaçlıdır. Gerçek doktor kontrolünün ve muayenesinin yerini tutamaz. Bu sitedeki bilgilerin hekim kontrolü olmaksızın uygulanması durumunda oluşabilecek her tür şikayet ve durumdan, Uz. Dr. Gökçen Alyamaç sorumlu tutulamaz. En doğru teşhis için lütfen doktorunuza başvurunuz.

Copyright 2016 UZ.DR. GÖKÇEN ALYAMAÇ Tüm hakları saklıdır.