İple Ameliyatsız Yüz Germe İşlemi nedir?

Cilt gençleştirme ve ciltteki sarkmaların tedavisinde özel geliştirilmiş altın kaplama iplikler kullanılarak yapılan işlem ameliyatsız yüz germe işlemi olarak bilinmektedir. Bu metod son yıllarda kullanılmakta olan bir cilt gençleştirme yöntemidir. Herhangi bir anestezi gerektirmez. Bu yöntemde özel üretilmiş altın ipler deri alına yerleştirilir. Haftalar içinde ip çevresinde cildin esnekliğini sağlayan yeni kollajen demetleri oluşur. Deri altına yerleştirilmiş bu ipler cilt altındaki dolaşımın artmasına ve cilde nem veren hyaluronik asit denilen maddelerin artışına yolaçar. Böylece cilt daha genç görünür, sarkmalar ve kırışıklıklarda azalma meydana gelir. Uygulamanın etkisi birkaç hafta içinde başlar ve 2 yıl kadar sürebilir.

Hangi Tür İpler Kullanılır?

İple yapılan yüz gençleştirmede ameliyatlarda yıllardır kullanılan PDO (polidioxanone) maddesinden üretilen ipler kullanılmaktadır. Bu ipler ciltle uyumlu, tamamen eriyebilen, herhangi bir allerji riski olmayan ve güvenilir maddelerdir. Değişik kalınlık ve boyutlarda bulunurlar. İstenen etkiye göre doğru ip seçimi yapılmalıdır. Cilt gençleştirme tedavisinde düz ve sarmallı ipler kullanılır. Cilt sarkmaları için ip kenarında dikensi çıkıntıları olan kalın ipler kullanılır.

ÖNEMLİ: Bu web sitesindeki içerikler tamamiyle bilgilendirme amaçlıdır. Gerçek doktor kontrolünün ve muayenesinin yerini tutamaz. Bu sitedeki bilgilerin hekim kontrolü olmaksızın uygulanması durumunda oluşabilecek her tür şikayet ve durumdan, Uz. Dr. Gökçen Alyamaç sorumlu tutulamaz. En doğru teşhis için lütfen doktorunuza başvurunuz.

Copyright 2016 UZ.DR. GÖKÇEN ALYAMAÇ Tüm hakları saklıdır.