Saç dökülmeleri genetik olan ve genetik olmayan saç dökülmesi şeklinde ikiye ayrılır. Genetik olmayan saç dökülmeleri  doğum sonrası, ameliyatlardan sonra, ilaçlara ve bazı eksikliklere bağlı, stres sonrası olabilir. Tiroid hastalıkları, demir eksikliği, vitamin eksizklikleri saç dökülmesinde önemli etkenlerdir.

Günlük saç kaybı 100 saça kadar normal kabul edilir. Sonbahar aylarında daha çoktur. Mezoterapi, her tip saç dökülmesinde temel tedavi ya da bu tedavilere ek tedavi olarak uygulanabilir.

Saç mezoterapisi nasıl uygulanır?

Saç mezoterapisi, saç dökülme tipine göre saçlı deriye minik enjeksiyonlar şeklinde uygulama yapılır. Uygulama dökülme şiddetine göre 10-15 gün aralıklarla 8-10 seans şeklinde yapılabilir. Uygulamanın yapıldığı gün saçlar yıkanmaz.

Saç mezoterapi uygulamasının herhangi bir yan etkisi yoktur. Saçların 3. seanstan sonra dökülmesi azalır.

ÖNEMLİ: Bu web sitesindeki içerikler tamamiyle bilgilendirme amaçlıdır. Gerçek doktor kontrolünün ve muayenesinin yerini tutamaz. Bu sitedeki bilgilerin hekim kontrolü olmaksızın uygulanması durumunda oluşabilecek her tür şikayet ve durumdan, Uz. Dr. Gökçen Alyamaç sorumlu tutulamaz. En doğru teşhis için lütfen doktorunuza başvurunuz.

Copyright 2016 UZ.DR. GÖKÇEN ALYAMAÇ Tüm hakları saklıdır.