Yüz mezoterapisi yani diğer adı ile mezolift, cildi gençleştirmek için yüze, boyun ve dekolte bölgesine ve ellere uygulanan bir mezoterapi yöntemidir. Cildimiz zamanla nemini kaybeder, elastikiyeti azalır, solukve mat bir görünüm alır.

Mezolift yöntemi ile yaşla birlikte oluşan bu değişiklikler azalır ve kaybolur.

Yüz mezoterapisi yönteminde hangi maddeler kullanılmaktadır?

Mezolift yönteminde cilde nem veren en önemli madde olan hyaluronik asit kullanılmaktadır.Özellikle kuru ciltlerde cilt altına yapılan hyaluronik asit injeksiyonları cilde nem kazandırarak parlak ve ışıltılı bir görünüme yol açar. Mezolift yönteminde cildin azalmış ya da hasara uğramış kollajeninin onarılması için vitaminler (A, B, C, E vitaminleri), peptidler ve mineraller kullanılmaktadır. Özellikle sigara içenler ve güneş hasarı olan cilt yapısında bu maddeler antioksidan etki göstererek cildi onarır, destekler.

ÖNEMLİ: Bu web sitesindeki içerikler tamamiyle bilgilendirme amaçlıdır. Gerçek doktor kontrolünün ve muayenesinin yerini tutamaz. Bu sitedeki bilgilerin hekim kontrolü olmaksızın uygulanması durumunda oluşabilecek her tür şikayet ve durumdan, Uz. Dr. Gökçen Alyamaç sorumlu tutulamaz. En doğru teşhis için lütfen doktorunuza başvurunuz.

Copyright 2016 UZ.DR. GÖKÇEN ALYAMAÇ Tüm hakları saklıdır.